Browse By

Vytvorme coworking v Poprade!

cowPred nejakým časom som napísal príspevok o tom, ako som si hľadal prácu v Poprade. Dostal som veľa povzbudivých reakcií. Hlavnom otázkou bolo, že to vlastne v tom Poprade nakoniec robím. Vec sa má tak, že pracujem ako informatik z domu a 1 – 2 dni z týždňa som v Bratislave. Nie je to zlé, avšak neprestal som veriť, že aj v Poprade môže mať človek rozumnú robotu.

Aby ste si nemysleli, to, že som neprestal veriť, neznamená, že teraz tu sedím so založenými rukami a čakám, kedy ma navštívia, že z Tatravagónky a.s. alebo z Baliarní obchodu Poprad a.s. s ponukou, ktorá sa neodmieta. Práve naopak, hľadám, skúšam, premýšľam, stretávam sa s ľuďmi, prípadne píšem tento nový blog.

Dovoľte mi teda, aby som po nenásilnom úvode prešiel k jadru veci. Pred pár dňami som dostal jednoduchý nápad, ktorý som obratom zrealizoval. Nič veľké. Postol som na bazoš inzerát, že ponúkam na prenájom kancelárske miesto formou coworkingu. Už deň nato mi zvonil telefón s prvým potenciálnym záujemcom. Samozrejme, jedna lastovička leto nerobí, ale postupne som začal o coworkingu uvažovať viac.

Medzičasom sa mi podarilo dopracovať sa aj k pútavému plagátiku. Žiaľ, fotografia na plagáte je len ilustračná. Každopádne, moja idea je vytvoriť v Poprade coworking priestor. (Pre úplnosť dodám, že v Poprade už coworking bol a svoju činnosti ukončil 30. júna 2016, nuž, je to na zamyslenie). Mám zato, že v Poprade bude takýchto osamelých bežcov, ako som ja viac, len som ich zatiaľ neobjavil.

Blížim sa pomaly k záveru môjho príspevku a prichádza samotná pointa, tvz. moral príbehu:

Milí Popradčania, milé Popradčanky, vážení cezpoľní, ktorí uvažujete o návrate do Popradu, len máte strach zo samoty a nedostatku sociálnych kontaktov, aj všetci ostatní. Prichádzam s jednoduchou výzvou a zároveň ponukou. Dajme hlavy dokopy, vyjdime z našich ulít a vytvorme priestor, kde budeme pracovať, vzdelávať sa, organizovať eventy a podávať znamenitú popradskú kávu. Vytvorme priestor, ktorý bude otvorený novým ľuďom, novým nápadom a kde sa budeme vždy radi vracať. Ak vás táto ponuka či výzva čo i len trochu zaujala (prípadne nezaujala), ozvite sa!

Idea je na svete. Každá idea však stojí na ľuďoch. Ešte dodám staré známe: „Človek môže zmeniť svet, ale nemôže to robiť sám“. Volajte teda, píšte, zdieľajte, lajkujte. Kontakty nájdete na plagáte. Možno sa nakoniec v popradskom coworkingu raz aj stretneme.

S priateľským pozdravom,

Tomáš Kuzár, tomas.kuzar@gmail.com

Poznámka pod čiarou.  Neviem, do akej miery každý z vás vie, to je coworking. Coworking predstavuje štýl práce a podnikania vo flexibilnom kancelárskom prostredí zdieľanom s ďalšími nezávislými pracovníkmi. Coworking však nie je len o práci, ale predovšetkým o komunite ľudí, ktorým spoločné priestory umožňujú zdieľať hodnoty, skúsenosti, nápady a profitovať zo synergického efektu, ktorý prináša sústredenie talentovaných pracovníkov na jednom mieste. (Tak to hovorí wikipedia)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *